Her çocuk güçlü bir merak duygusu ile doğuyor. Büyürken sıkça duydukları, “içini açma bozarsın”, “elleme çarpılırsın” tembihleri ile merakları korkuya dönüşüyor.

 

Twin Bilim Setleri projesini gerçekleştirirken, çocukların doğasında olan merak duygusunu köreltmek yerine artırmayı, çocuklara bilimin kolay ve eğlenceli olduğunu göstermeyi amaçladık.

 

Twin Bilim Setleri, Türkiye’nin bilim alanında ilk nobel ödülünü kazanan Prof. Aziz Sancar, Harvard ve MIT üniversitelerinde Prof. Mehmet Toner ve Prof. Doğan Cüceloğlu’nun danışmanlığında YGA’lı mühendisler ve tasarımcılar tarafından üretildi ve geliştirilmeye devam ediliyor.

 

Twin, çocukların hayal gücünü geliştiren, öğretici ve eğlenceli bir robotik setidir. Kolayca birleşebilen renkli ve elektronik bloklar sayesinde karmaşık görünen teknolojik cihazların çalışma mantığını anlatır ve anlaşılmasını kolaylaştırır.

 

Çocuğunuza Katkıları

Çocuklar günlük hayatta karşılaştıkları el feneri, ev alarmı, otomatik kapılar gibi teknolojileri Twin modülleri ile üretebilirler. Ayrıca ulaşılmaz görünen otonom araba ve robot gibi teknolojileri kendileri üretip, nasıl çalıştığını anlayabilirler.

 

Twin, çocukların:

     Yaratıcı düşünme kabiliyetlerini ve el becerilerini geliştirir.

     Zihinsel gelişimlerini hızlandırır.

   •  İnovasyon odaklı düşünmeye teşvik ederek, çocukların kendi hayallerini hayata geçirmelerine yardımcı olur.

 

Twin modülleri Lego ile uyumludur. Çocuklar projelerinin hepsini, Twin modüllerini Legolarla birleştirerek gerçekleştirebilirler. Bu sayede çocuklar, Twin ile evde duran Legolarını da değerlendirebilirler.

 

Satın aldığınız her bir Twin Bilim Seti için, biz de Anadolu’daki ihtiyaç sahibi bir çocuğa Twin Bilim Seti hediye ediyoruz.

 

 

Page To Top